סעודה מקומית במסעדת רוטנברג

אוכל מקומי ומסעות ארוכים

מסעדת רוטנברג שוכנת בצומת דרכים חשובה – משקיפה על מעברי הירדן שראו אימפריות קמות ונופלות. הגשר הניבט מחלון המסעדה היה רומי, ערבי, עות'מני ובריטי וראה סחורות, ידע, תבלינים ושיירות של אנשים שחלפו כאן לאורך אלפי שנים. מכאן ועד אלשאם (סוריה הגדולה), האימפריה הממלוכית והעות'מאנית והממלכה הצלבנית, העבירו סוחרים ונוודים את הידע והמסורות שעיצבו את התזונה המקומית. כאן, מול זרם ההיסטוריה והירדן, פועל השף יזהר סהר, מתוך השאיפה לספר את תולדותיו של האזור באמצעות הטעמים והמנות.
ההיסטוריון ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק, החוקר את התזונה המקומית ואוהב לאכול ולספר עליה ומשתף פעולה עם המסעדה במגוון נושאים מגיע לערב מיוחד של סיפורים על האוכל המקומי וסעודה מקומית אמתית.
יזהר יפליא בבישוליו ואורי יספר את סיפוריו.

בין המנות שיבשל יזהר יהיו תבשיל במיה מקומית, פיתות שאור מקמח מלא מקומי, וטלה שלם שגדל תחת התנאים המוקפדים של "חי בריא" ממולא בפריקי וצנוברים, סלט עלים ירוקים, תבלינים ודלועים מגינת המסעדה, חמוצים ומותססים תוצרת המסעדה ועוד.
בין הקינוחים הטעימים נגיש גם כנאפה מושלמת באמת.
את הארוחה ילוו ג'ין-עכו תוצרת מזקקת יוליוס ויין רוזה מיקב שאטו גולן.

דר' מאיר-צ'יזיק יספר על סעודות מקומיות מימי-קדם, עליהן כתבו נוסעים ונוודים שחלפו כאן. נביא מסיפורי המצור הגדול של המצביא צלאח אלדין על המבצר הצלבני בכוכב הירדן, ממש מעל המסעדה, ועל התוצרת המקומית וזו שהגיעה ממרחקים.

הארוחה הייחודית תתקיים בהזמנה קבוצתית בלבד
במסעדת רוטנברג לגדות נהר הירדן.
הרשמה באמצעות כרטיס אשראי, מספר המקומות מוגבל
לפרטים והרשמה: תמי 052-3633489
Tami@mazon-izun.com
מחיר הארוחה לסועד\ת – 245 ₪, בהזמנה של לפחות 30 סועדים.

 


פרטים נוספים ובירורים
  1. (חובה)
  2. (חובה)
  3. (כתובת דוא"ל חוקית)
 

 


גרסת הדפסה גרסת הדפסה
שתפו דף זה

קורסים וסדנאות
הרצאות
קייטרינג
מעדנייה
ליקוט

חיפוש באתר