סעודות של שלווה בעמק המעיינות

אנחנו שמחים לשתף פעולה עם פעילות ה-"Slow Turism" בעמק המעיינות.

TripAdvisor

במסגרת זו אנחנו מציעים סיורי ליקוט, ארוחות גורמה בספרייה ובשטח, סדנאות בישול בריא ומפגשי ייעוץ אישיים.

\


סעודות גורמה בשטח וסיור ליקוט בעמק המעיינות

שולחן ארוך ערוך לצד המעיין, עמוס מנות צבעוניות וניחוחות מפתים. קבוצת מטיילים מתקרבת עם המדריך, הם טיילו לא רחוק ושמעו ממנו על הצמחייה באיזור, ליקטו חלק מהצמחים ולמדו כיצד לזהות את אלה מביניהם ששווה לטעום. המדריך מוביל אותם אל השולחן והמחצלות הפרוסות סביב בצל, הגיע הזמן לטעום כמה מנות המורכבות מהצמחים שהכירו בדרך. בצד טאבון מהביל, ממנו יוצאות מנות נוספות, חמות מהתנור.

חוויה גסטרונומית ייחודית של הדר ופשטות, אסתטיקה וטבע, טעמים ייחודיים וידע מעמיק.

על הכל מנצח השף אורי מאיר-צ'יזיק, שף שהוא היסטוריון, היסטוריון שהוא יועץ-תזונה שהוא סופר. כל אירוע שעובר תחת ידיו האמונות של אורי זוכה לשידרוג בזכות תחומי הידע הנרחבים שלו – כשף הוא יכול גם להרצות על ההיסטוריה של המזון שהוא מגיש, כמומחה לתזונה הוא יודע להציע מגוון של מזונות מקומיים המעשירים את התזונה, כהיסטוריון הוא יודע גם את טעמם של המרכיבים המופיעים בספרים ואת תפקודם במטבח. לאחרונה התפרסם בהוצאת מפה ספרו של אורי "צמחי בר למאכל", ספר המאגד רק חלק מן הידע המעמיק של אורי בנושאי תזונה מקומית, ההיסטוריה של הרפואה וצמחי הבר האכילים.

הטעמים השונים והאותנטיים של המנות המלוקטות וההיסטוריות מתאימים לארוחות אינטימיות בספרייתו של אורי, לסעודות מרגשות בטבע ולאירועים קטנים ומיוחדים. הארוחות המיוחדות על-פי מתכונים מספרי בישול עתיקים וארוחות הגורמה מצמחי-בר שמבשל אורי עם צוותו, מדגישות את הטעמים ומציעות חוויה חד-פעמית וייחודית.

 

נאמן לעקרונות הפשטות והטבעיות מגיש אורי מאכלים על טהרת הרכיבים הטבעיים, הטריים והמלאים.

 


פרטים נוספים ובירורים
  1. (חובה)
  2. (חובה)
  3. (כתובת דוא"ל חוקית)
 


גרסת הדפסה גרסת הדפסה
שתפו דף זה

קורסים וסדנאות
הרצאות
קייטרינג
מעדנייה
ליקוט

חיפוש באתר