מאמרים שכתבנו לאתר Ynet בנושא ליקוט צמחי בר למאכל:

 

שירת העשבים – ליקוט עשבי בר למאכל

בעבר הרחוק, אבותינו היו מלקטים את מרבית מזונם, אולם ככל שהפכנו מיושבים יותר התמעט חלקו של הלקט במזוננו, עד שהיום רובנו אוכלים רק מזון שגודל במיוחד עבורנו. אורי וטלי מאיר-צ'יזיק חוזרים למקורות ומלקטים עשבי בר למאכל – לא רק טעימים אלא גם מאוד בריאים

(19.3.07)

 

מלקטים: אוכל טעים מעשבי בר

(גירסה מורחבת של המאמר הזה התפרסמה כאן באתר)

שוב הגיעה עונת ליקוט עשבי בר למאכל, וטלי ואורי מאיר-צ'יזיק נסעו לביקור בשמורת נאות קדומים לפגישה עם מומחית לבישול תנ"כי ויחד הם הכינו מאכלים טעימים מעשבי בר

(3.3.08)

 

ליקוט לצלחת הסדר: מרור מצמחי-בר

בחיפושיו אחר אוכל מקומי גילה אורי מאיר-צ'יזיק שהמרור, המסמל את המרירות והקושי שבעבדות, הוא בכלל לא מקומי אלא שורש מיובא, לכן הוא מחפש תחליפים מתאימים לפי ההלכה ולפי הטעם וגם מכין מהם 2 סלטים.

(10.4.11)

 

צמחי בר בקיץ: ליקוט זרעים

החיבור המושלם לטבע המקומי מתרחש כשאנחנו קוטפים ואוכלים את התוצרת ישירות, בלי לעבור במטבח. אורי מאיר-צ'יזיק יוצא לסיור קיץ בשדות ומוצא זרעים שאפשר להכין מהם מטעמים.

(31.7.11)

 

ליקוט מקומי: חרצית, סרפד וחוביזה

הליקוט הוא חלק נכבד מחייו של אורי מאיר-צ'יזיק והוא מנחילו לבנותיו, חבריו ואחרים. הצטרפו אליו לסיור בשדות והכינו פטאייר, קיש סרפד וסלט חרצית, מטעמים מתוצרת השדה.

(22.1.12)

 

ליקוט למתקדמים: חרחבינה מכחילה, לוף ואספרג

אם אתם מחפשים אתגרים או סתם רוצים לשפר את הטעם של הסלט, אורי מאיר-צ'יזיק יוצא שוב אל השדות לחפש עשבים שאפשר לאכול וגם מכין מטעמים מצמחים מקומיים.

(29.1.12)

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *